FacebookTwitterLinkedIn

Pe lângă conducerea activității departamentului de vânzări, Florin Alexandrescu se va ocupa și de dezvoltarea și coordonarea planurilor comerciale și strategice pe termen lung, notează Media Expres.

Florin Alexandrescu se alătură echipei PRO TV venind din GroupM România, parte a grupului global de management al investițiilor în media, unde în ultimii opt ani a ocupat funcția de Chief Operating Officer/ Head of Trading.

CUM S-A MIȘCAT PUBLICITATE PE TV – TRIMESTRUL I 2019

Florin Alexandrescu are o experiență de 10 ani în CME, unde a lucrat atât la nivel local cât și internațional. El a contribuit la dezvoltarea vânzărilor de publicitate în PRO TV, TV Nova și TV Markiza, televiziunile de top din România, Cehia și Slovacia.

Aleksandras Cesnavicius, CEO PRO TV: “Florin are o experientă profesională unică și o ințelegere extrem de vastă a tot ceea ce înseamnă media, ținând cont de faptul că a lucrat atât în televiziune cât și în agenție. Sunt convins că Florin va fi un membru extrem de important al echipei de management a PRO TV și asteptăm cu nerăbdare să lucrăm împreună. Doresc să-i mulțumesc lui Zoe pentru rezultatele fantastice pe care le-a obținut în toți cei 18 ani petrecuți în PRO TV. Echipa de vânzări, o echipă foarte puternică, a avut rezultate remarcabile sub conducerea lui Zoe.”

COMPANIILE CU CELE MAI MARI BUGETE DE PUBLICITATE TV – TRIMESTRUL I 2019