Visual Fan, companie listată la Bursa de Valori București și deținătoarea brandului Allview, anunță rezultatele financiare preliminare înregistrate pe parcursul anului 2021.
Compania a înregistrat o cifră de afaceri în creștere cu aproape 17% în 2021 față de anul anterior, de la 103 milioane lei la peste 121 milioane lei. De asemenea, profitul net a crescut cu peste 20% faţă de 2020, de la 7 milioane de lei la aproximativ 8,5 milioane de lei.
„Pentru anul 2022, avem în plan extinderea portofoliului de produse, pătrunderea pe noi piețe externe, dar și deschiderea unei noi linii de business, așa cum am anunțat recent lansarea conceptului Allview ERA Health. Noua linie de business vizează intrarea pe piața serviciilor, iar întregul concept Allview ERA Health urmărește atât dezvoltarea de servicii pentru clienți, cât și produse hardware integrate în acest sistem,”, a declarat Lucian Peticilă, CEO Visual Fan SA (Allview).