Spectacolul va fi prezentat pe 25, 26 şi 27 septembrie la Sala “Radu Beligan”, de la ora 19,00.
„Noi nu am avut cum să începem spectacolele la interior de la 1 septembrie pentru că trebuia făcută o pregătire anterioară – trebuia să vindem bilete, trebuiau programate spectacolele, multe dintre acestea sunt cu colaboratori, însă, începând din săptămâna aceasta, am reluat repetiţiile şi pe 25, 26 şi 27 septembrie vom avea primele spectacole cu o nouă premieră – ‘Doi pe o bancă’, cu Mihai Bendeac şi Ilona Brezoianu”, a declarat pentru AGERPRES George Mihăiţă.
George Mihăiță a precizat că în sălile Teatrului de Comedie au fost luate toate măsurile igienico-sanitare.