Primul smartphone pliabil dezvoltat de Motorola a dispus de funcții problematice. Noul Razr 5G, însă, promite o experiență mai bună, potrivit news.ro.
Noul model Motorola oferă suport 5G (sub-6GHz), o cameră foto de 48 MP cu f/1.7 apertură şi un suport software mai bun pentru cele două ecrane OLED de 6,2 inch respectiv 2,7 inch.
Dotările tehnice sunt cele ale unui mid-range, cu un chipset Snapdragon 765G, 8GB RÂM, 256GB stocare şi o baterie de 2.800 mAh, care depășește performanța a a modelului anterior.
Noul model dezvoltat de Motorola ar trebui să reziste 5 ani în mâinile unui utilizator care-l deschide şi-l închide de 100 de ori pe zi.
Razr 5G va fi mai ieftin cu 100 de dolari faţă de primul model, urmând să intre pe piaţă la 1.400 de dolari.