Potrivit oficialilor companiei, prin intermediul noului serviciu, clienții își pot personaliza online comanda în funcție de numărul de invitați, gusturile și aromele preferate, culori și detaliile de decor, în ton cu tema petrecerii.
„Digitalizarea serviciilor reprezintă de foarte mult timp o prioritate pentru business-ul nostru, iar perioada pandemiei a accelerat acest proces. Dacă la finalul anului 2019 am lansat primul magazin online din România dedicat deserturilor şi cadourilor de cofetărie couture, ultimele luni le-am dedicat dezvoltării unei noi experiențe online pentru ca și zona de evenimente să beneficieze de o înregistrare facilă a comenzilor pentru torturi și prăjituri personalizate”, a declarat Alina Sudriu, fondator Grace Couture Cakes.
Grace Couture Cakes, primul atelier de cofetărie couture, a fost lansat pe piață în anul 2012, iar printre gamele proprii de dulciuri se numără: Signature Cakes, Essential Cakes, Tartes Bar, Éclair Affair și Craquelin Choux.