FacebookTwitterLinkedIn

Stela Popescu s-a născut într-o familie de învățători modești, iar prima amintire pe care o avea bine întipărită în memorie era invadarea Basarabiei de către armata rusă. Atunci, în 1940, tatăl ei a fost deportat în Siberia, iar mama s-a refugiat împreună cu fiica sa, în România, la Brașov.

Actrița a fost găsită decedată în locuința sa de către un membru al familiei, potrivit reprezentanților SMURD, informează Mediafax.