FacebookTwitterLinkedIn

Premierul Ludovic Orban a declarat luni seară într-un interviu televizat că este necesară o foarte bună coordonare a acestor măsuri, atât în ceea ce privește accesul prin gurile de metrou, cât și pe peroane și în trenuri.

Ludovic Orban: „În mod obligatoriu, vor trebui să fie echipe care să verifice existența măștii, iar cei care nu au mască să poate să își achiziționeze măști de la intrările în metrou; spațiile pe peroane, organizarea așteptării și, de asemenea, deplasarea în vagoanele de metrou va fi făcută după anumite reguli.”, conform Radio România Actualități.