„In urma protocoalelor de colaborare semnate cu Directia Generala de Asistenta Sociala a Municipiului Bucuresti si Asociatia Centru Municipal pentru Dialog Social Bucuresti, voluntarii Europa Verde distribuie, incepand de marti (14.04), alimente persoanelor vulnerabile din Capitala. Pentru a nu ii expune riscului de infectare cu SARS-CoV2, alimentele din donatiile primite de Primaria Municipiului Bucuresti, sunt livrate la domiciliu, respectand, bineinteles, toate normele de igiena si siguranta impuse.
Pentru sesizarea problemelor de natura sociala si solicitarea ajutorului, bucurestenii din categoriile vulnerabile pot apela nr. TELVERDE 080.821.281 pus la dispozitie de DGASMB de luni pana vinere intre orele 09-17.
Intrucat ne dorim sa marim echipa de voluntari pentru a putea ajunge la cat mai multe persoane, facem apel la toti cei care isi doresc sa ajute. Ii asteptam cu bratele deschise alaturi de noi!”
Echipa Europa Verde poate fi contatată accesând acest link: https://www.facebook.com/105740730922253/posts/153276726168653/?d=n