FacebookTwitterLinkedIn

Furnizorul tradițional de cablu din Oltenița, El Nico și fost membru al asociației de cablu ACC, a solicitat la CNA la 13 mai 2015 retragerea avizelor la cerere pentru head-end-urile din Oltenița și Căscioarele, județul Călărași.

Pentru Lidas Prod din Zimnicea mai multe solicitări au fost înregristrate la CNA în prima săptămână a lunii mai, și se referă la retragerea avizelor din Giurgiu, Merenii de Jos și Crevenicu din județul Teleorman, Brad din județul Hunedoara și Năvodari județul Constanța.

În cazul Myty Sat solicitarea de retragere a avizelor a fost înregistrată la CNA la 29 aprilie și se referă la rețelele cu head-end-uri în 12 localități din județul Dolj: Lipovu, Amărăștii de Sus, Giurgița, Booveni, Foișor, Mârza, Cleanov, Grecești, Pleșoi, Pietroaia, Beloț și Căciulatu.

Synco Telecom din București – una dintre primele companii care au încercat să distribuie televiziune prin internet prin intermediul serviciului i-TV lansat în anul 2007 – și-a pierdut dreptul de a furniza servicii de retransmisie TV ca urmare a retragerii avizului tehnic de către ANCOM.