FacebookTwitterLinkedIn

Grupul Industrial Electrocontact a înregistrat în primul trimestru din 2025 o pierdere netă de 884.911 lei, în creștere cu peste 377% față de pierderea de 185.254 lei consemnată în perioada similară a anului precedent, conform datelor transmise Bursei de Valori București, citate de Agerpres.

Compania, al cărei principal obiect de activitate constă în închirierea și subînchirierea de bunuri imobiliare, a raportat venituri totale de doar 45.785 lei, în timp ce cheltuielile au depășit 931.000 lei, generând un dezechilibru financiar major.

„Rezultatul negativ înregistrat în trimestrul I 2025 se datorează supraimpozitării clădirilor de la adresa sediului social”, explică reprezentanții Consiliului de Administrație într-un comunicat oficial.

La 31 martie 2025, compania deținea active totale de 15,315 milioane lei și înregistra datorii în valoare de 948.765 lei.

Fii la curent cu tot ce contează în business-ul din România și abonează-te la canalul nostru de Whatsapp Forbes Romania.