FacebookTwitterLinkedIn

Udrea va fi extrădată în România, în urma deciziei luate de către judecătorii Curții de Apel de la Sofia.

În timpul pecării de la Curtea de Apel, fostul ministru al Turismului a susținut din nou că au fost făcute presiuni asupra judecătorilor bulgari. „Se pare că nu există justiție pentru mine”, a spus ea.

Udrea va executa o pedeapsă de șase ani de închisoare, în dosarul „Gala Bute”. Aceasta se află de mai mult de o lună în arest în Bulgaria, iar o instanță s-a pronunțat deja, în 19 aprilie, în favoarea extrădării. Elena Udrea a făcut contestație, care a fost judecată de Curtea de Apel.